Tuesday, December 13, 2011

"Lohetätoveeringuga tüdruk" - Stieg Larsson

84.

Pealkiri: "Lohetätoveeringuga tüdruk"

Autor: Stieg Larsson

Leheküljed: 535

Sisu: Ajakirjanik Mikael Blomkvist on idealistlik, oma tööle pühendunud, fanaatiliselt õigust ja õiglust ihkav inimene. Lisbeth Salander on noor naine, kelle minevikus on midagi väga hämarat ja keda peetakse autistlikuks või lausa alaarenenuks. Tegelikult on aga tegemist maailmatasemel häkkeriga, kes lahendab meelelahutuseks keerulisi matemaatikaülesandeid ning kes on treeninud enda igas mõttes ellujääjaks.
Mikaeli ja Lisbethi teed ristuvad, kui üks Rootsi legendaarsemaid tööstureid Henrik Vanger teeb Mikaelile ettepaneku välja uurida, mis juhtus 40 aasta eest Harrietiga, Vangeri noore sugulasega. Harriet haihtus jäljetult saarelt, mis oli tütarlapse kadumise päeval muust maailmast ära lõigatud, sest seda mandriga ühendaval sillal oli toimunud liiklusõnnetus. 16-aastase Harrieti surnukeha ei leitudki, kuid Henrik Vanger oli veendunud, et tütarlapse tappis keegi tema lähedastest.
Blomkvist võtab pakutud ülesande pooleldi tõrkudes vastu ning saab abiliseks Lisbeth Salanderi. Mida sügavamale Blomkvist ja Salander Vangeri suguvõsa ajalukku süüvivad, seda õudsemaks ja verisemaks kogu lugu nende kohkumuseks muutub…

Enda arvamus: Lugesin seda umbes kaks aastat tagasi esimest korda ja SIIT saab minu esimest arvamust lugeda.  Nüüd on minu arvamus totaalselt muutunud - kindlasti kuulub see nüüd minu lemmikraamatute hulka. Mõtlesin ja otsisin ka põhjuseid, miks see nii on ja jõudsin järelduseni, et selles raamatus kirjeldab tohutult hästi ja õigesti inimesi ja tegelased on kõik väga huvitavad, natukene omapärased ja kiiksuga. Lugu ise on ülipõnev ja lahendus ka üllatav. See on segu krimist, psühholoogiast ja õudusest. Igatahes väga soovitan inimestele, kellele meeldivad sellised "rahulikud" krimikad - palju vestlemisi ja mõtlemisi, mitte arutut ringi jooksmist.

Hinnang: 10/10

No comments:

Post a Comment