Saturday, October 20, 2012

"Minu Omaan" - Meeli Lepik

85.

Pealkiri: "Minu Omaan"

Autor: Meeli Lepik

Leheküljed: 311

Sisu: «… aga niimoodi ei saa ju merd sõita!» hüüataks mu kogemusest kuuldes eesti meremees. Omaani härra vastaks vaid: «Mafi muškila! Pole probleemi!» Mis on loomulik omaanlaste silmis, ei pruugi kokku langeda meie õhtumaiste arusaamadega. Lisaks maasturite kalapaadis vedamisele, hiigelhaide söögiks küttimisele, riikliku reisilaevanduse sünnivaludele ning igapäevaelule praeahjukuumuses pajatab raamat sellest, mis juhtub, kui inimestel on vahel rohkem raha ja pealehakkamist kui kainet talupojamõistust.
Loodan, et minu pilguheit kaunile Omaanile ja tema külalislahketele elanikele aitab maalida lisatoone meedia loodud araabiapildile ning näidata, et elu looritatud juuste ja väärikate turbanite all polegi nii mustvalge nagu kohalike igapäevariietus. Tulge koos minuga maailma nobedaima reisilaeva pardale, et saada osa meremehetööst maal, kus areng kaamelikaravanidest Porschedeni on toimunud välgukiirusel!

Enda arvamus: Merega on mul alati mingi sügavam suhe olnud ja sellepärast ilmselt ma terve lugemise jooksul unistasin meremeheametist, mis tõesti mulle esimest korda elus pähe hüppas.
Raamat meeldis mulle väga. Ei olnud üldse keerulist teksti, vaid just selline mõnus kirjeldav ja huvitav jutustus, mis paneb sind tahtma ka ise kuhugi sõita. Kindlasti aitab see paremini mõista ka Omaani ja teisi sarnaseid riike, mille kohta enamustel mingid eelarvamused on.

Hinnang: 9/10No comments:

Post a Comment