Saturday, October 20, 2012

"Ilusad" - Scott Westerfeld

84.

Pealkiri: "Ilusad"

Autor: Scott Westerfeld

Leheküljed: 351

Sisu: «Ilusad» algab sellega, et Tally on nüüd ilusaks opereeritud ning jälle koos oma sõprade Shay ja Perisega. Nende elu koosneb üksnes lõbutsemisest, kuid ka ilusate seas on oma sõpruskonnad, millesse kuulumiseks tuleb vaeva näha. Tally ihkab saada Krimmide liikmeks ja grupi otsus lubatakse teatavaks teha kostüümipeol. Ootamatult aga ilmub peole Eriliseks maskeerunud Croy, kes tuletab Tallyle meelde tema endist elu londonlaste seas.
Tally leiab lõpuks koos oma uue sõbra Zane'iga kirja, mille ta on ise endale kirjutanud. Kirjaga koos on kaks tabletti, mis peaksid ravima ilusaks muutmisega kaasnevad ajukahjustused. Tally ei suuda küllalt kiiresti otsustada ning et Erilised on neid tabamas, neelavad tema ja Zane viimasel hetkel kumbki ühe tableti. Arvates, et nad on mõlemad nüüd terveks ravitud, hakkavad nad kavandama põgenemist Uus-Londonisse ja kutsuvad endaga kaasa veel rea Krimmisid. Kõik ei lähe aga jällegi nagu planeeritud.

Enda arvamus: Ma tõepoolest armastan seda sarja niiii väga. Üks vähestest noortekatest, kus on tõesti ka mingi sügavam mõte sees.
Lugemine läheb väga kiiresti, tekst on lihtne, kuid minul hakkasid peas keerlema igasugused "ideaalse ühiskonna" teooriad. Iga päev ootasin õhtut, et pooltunnikest seda raamatut lugeda.
Tõepoolest soovitan väga kõikidele noortele (ja vanadele).

Hinnang: 10/10


No comments:

Post a Comment