Saturday, August 30, 2014

"Minu Kolumbia" - Ave Ungro

64.

Pealkiri: "Minu Kolumbia"

Autor: Ave Ungro

Leheküljed: 184

Raamatust: Perico tähendab kokaiini. Sõna perico (slängis «papagoi«) kasutatakse sellepärast, et kokaiin tekitab ninas tunde, nagu hammustaks seda papagoi. Kolumbia tänavaslängis on muide kõnekäänd: kui tuju pole kiita, siis… vaheta diilerit!

Saabusin 2004. aasta 1. jaanuaril Kolumbiasse, et õpetada kuus kuud ühes katoliiklikus keskkoolis inglise keelt. Saatus tahtis teisiti: viibisin Kolumbias kaks ja pool aastat, elasin kahes linnas ning töötasin ka tõlgi ja projektijuhina. Elasin sellel maal läbi oma elu suurimad rõõmud ja valud, mis on nii hullupööra minu sees, et ma võib-olla «ei saagi Kolumbiast üle«. Ühest küljest oli ju palju valusat, mida ei tahaks mäletada, samas valdab mind tunne, et ilma nende mälestusteta oleksin palju vaesem inimene. Ma armastan Kolumbiat väga. Aga kui päris aus olla, siis see on armastuse ja vihkamise suhe. Ave Ungro

Arvamus: Kuidagi eriliselt meeldejääv polnud, aga hästi kirjutatud, kohati vaimukas ja niisama tore lugemine. Siiski mitte lemmik. Üldiselt jätavad Lõuna-Ameerika riigid mind üsna külmaks, aga kellele meeldib, sellele ka kindlasti tore lugemine.

Hinnang: 7/10


No comments:

Post a Comment