Saturday, June 1, 2013

"Minu maailmameri" - Uku Randmaa

29.

Pealkiri: "Minu maailmameri"

Autor: Uku Randmaa

Leheküljed: 248

Raamatu tagakaanelt: Olen lugenud autoriteetsete purjetajate raamatuist, kuidas nemad valmistusid ümbermaailmareisiks. Aastaid! Piltlikult öeldes alustasid purjeka projekteerimisest ja metsast emapuu otsimisest. Mina seevastu läksin enne reisile asumist poodi ning ostsin tuhande krooni eest konserve ja ploki õlut. Rohkem ei viitsinud tassida. Mu purjetamisoskus oli enne teeleminekut üsna napp: siiani ei olnud ma Läänemerest välja saanud. Ookeanilained on aga hiiglaslikud nagu Lõuna-Eesti kuppelmaastik, kohati ei julge neid vaadatagi.
Usutavasti võiksin pälvida kõige kehvemini ettevalmistatud reisi auhinna. Madeira saarele jõudes oli mul kõik otsas. Eestikeelsed juturaamatud olid läbi loetud, nii et hädaga hakkasin pähe õppima laevaseadmete kasutusjuhendeid. Vähesed eesti lauludega plaadid olid pähe kulunud. Vajalikke merekaarte polnud ostetud. Eelinfo sadamate kohta oli korralikult kogumata, panin seda kokku teistelt purjetajatelt kuuldud inforaasukestest. Isegi viimased veinipokaalid olid purunenud.

Enda arvamus: Need, kes tegid 9.klassi eesti keele lõpueksamit, ilmselt teavad, et üks lugemisülesannetest põhines just selle raamatu katkenditel. Mina lugesin selle raamatu läbi kaks päeva enne eksamit ja pidin rõõmust hõiskama, kui nägin, mis teksti kohta küsimused on.
See on üks "Minu..." sarja raamatutest, mida ma kohe, kui sellest teada sain, lugeda tahtsin. Korra mõtlesin isegi selle raamatu endale osta, kuid kuna ma üldiselt eriti raamatuid ei osta, ei ostnud ka see kord. Igatahes lõpuks laenutasin ma selle raamatukogust ja lugesin paari tunniga läbi. See tekitas minus nii palju emotsioone. Ma armastan merd ja mingi pisike kõhklus minna õppima midagi seoses merendusega on mul juba pikemat aega. Kui ma lugesin, tundsin ma täiesti ehtsalt soolaseid veepritsmeid ja külma tuult ja järsku ma teadsin, et ma pean saama kunagi midagi sarnast teha.
Mulle meeldis päevikustiil, mis andis kogu emotsiooni veelgi enam edasi ja ma tundsin tõsist kadedust autori suhtes.

Hinnang: 10/10


No comments:

Post a Comment