Thursday, August 1, 2013

"Minu Nepaal" - Kaia-Kaire Hunt

47. 

Pealkiri: "Minu Nepaal"

Autor: Kaia-Kaire Hunt

Leheküljed: 216

Raamatu tagakaanelt: Ma ei tahtnud elada elu, mis on ette kirjutatud: käia koolis, saada haridus, minna tööle, abielluda, osta maja, saada lapsed, võtta koduloom, puhata mõnes kuurortis, külastada vahel harva sõpru, käia tööl… ja õhtuti, väsinuna päevategemistest mõtelda, kas see oligi nüüd see elu, mida tahtsin. Otsustasin, et loon endale elu, kuhu ei kuulu kunagi sõnad «sooviksin, et ma oleksin ka teinud…«
Ma teadsin, et kusagil meie sees on paik, kus suur igavesti püsiv rahu ja õnnetunne ei sõltu mitte millestki peale meie endi poolt loodu. Mina leidsin selle Nepaalis elades, kohtudes oluliste inimeste ja õpetajatega, nautides igal hommikul müstiliselt ilusat Himaalaja mäefronti ning töötades vabatahtlikuna kohalikus lastekodus. Avastasin jooga, ajurveda, tiibeti meditsiini ja põneva ringide teooria.
Ja kui keegi küsib minult, et mida sa teeksid teisiti, kui sul oleks elada üksainus aasta, siis ma ei muudaks midagi ega hakkaks kuidagi teistmoodi elama.

Enda arvamus: Selle raamatuga oli üks veider lugu. Nimelt koostasin ma umbes kuu aega tagasi nimekirja kõikidest "Minu..." raamatutest, mis mul veel lugemata olid. Kohe, kui ma seda pealkirja ja kaanekujundust nägin, tekkis mingi veider äratundmine, millele ma ei osanud seletust leida. Lugemispäevikust vaadates ei olnud ma seda raamatut varem lugenud, kuid ometigi... Ja kui ma lõpuks raamatu laenutasin, oli algus ka väga-väga tuttav. Viimaks jõudsin otsusele, et ilmselt olen kunagi raamatut siiski lugenud, kuid siis selle pooleli jätnud. Huvitav miks?
Tegelikult mulle väga meeldis see raamat. Ainsaks probleemiks oli "liiga vähe Nepaali", sest kuigi kogu lastekodu elu oli väga põnev, tahtsin ma ju ikkagi rohkem Nepaalist teada saada. Samas jättis autor hästi toreda ja huvitava inimese mulje ja elasin väga kaasa tema nö eneseleidmisele... Raamat olekski pidanud kandma pealkirja "Kuidas ma enda leidsin... Nepaalis". Kuid siiski emotsioon ja lugu ise olid põnevad.

Hinnang: 8/10


No comments:

Post a Comment