Thursday, August 1, 2013

"Minu Kasahstan" - Katri Kuus

46.

Pealkiri: "Minu Kasahstan"

Autor: Katri Kuus

Leheküljed: 290

Raamatu tagakaanelt: Kas Kasahstan ongi selline, nagu Borati filmi lõpukaadrites näha? Enne Kasahstani elama sattumist arvasin, et leian eest just sellise paiga – nii tugevasti olin eelarvamuste kammitsais. Tegemist ei ole ju populaarse reisisihtkohaga ning ausalt öelda ei tule see suur ja kauge maa enamasti meeldegi, kui just Anne Veski selle presidendile privaatkontserti andma ei tõtta.

Kui ma stepi ja mäeaheliku vahele pigistatud Almatõsse mitmeks aastaks elama asusin, avastasin Kasahhimaa eripalgelise looduse ning sõbrunesin tasapisi rikka kultuuripärandiga rahvaga, õppisin elektrigeneraatorit käivitama ning linnatänavatel maasturitega võidu slaalomit sõitma. Meie maja ees tänaval luusisid küll lehmad, kuid aknast paistis võimas Tian Shani mäeahelik. Nüüd soovitan Kasahstani-reisi kõigile, kes on tüdinenud kuurortidest ning väsinud suurlinnadest – see, mis stepitolmu alt välja tuleb, on kirev ja ehe.

Enda arvamus: Jällegi väga hästi kirjutatud, kuid natukene kuiv. Vahepeal kippus kerge uni peale tulema ja mõtlesin, kas viga on minus või raamatus või mõlemas. Tegelikult ma lihtsalt arvan, et ehk on see suunatud natukene vanemale generatsioonile.
Ma otsin sellistest raamatutest alati midagi omapärast ja veidrat, mis mulle meelde jääks. Umbes, et kui keegi ütleb "Kasahstan", siis mul kohe meenub midagi huvitavat. Kahjuks siit raamatust ei jäänud midagi omapärast meelde ja emotsioon oli üsna kaanekujunduse värvi, aga ikkagi ma ei ütle nagu see oleks halb raamat, sest arvamused ja maitsed on tohutult erinevad. Hästi kirjutatud ja informatiivne, veidi igav.

Hinnang: 7/10


No comments:

Post a Comment