Thursday, July 11, 2013

"Tüdruk, kes mängis tulega" - Stieg Larsson

40.

Pealkiri: "Tüdruk, kes mängis tulega"

Autor: Stieg Larsson

Leheküljed: 606

Raamatu tagakaanelt: Millenniumi-tsükli teine raamat algab rahulikult, Lisbeth Salander ja Mikael Blomkvist ajavad kumbki oma asju, kuid siis pöörduvad Blomkvisti poole kaks inimest, kes on tegelnud prostituutidega äritsemise uurimisega. Neil on valminud sel teemal nii raamat kui ka teadustöö, kusjuures raamatus on mainitud ka mitmete tuntud inimeste ja politseitöötajate seotust selle äriga.

Ajakiri Millennium kavatseb raamatu avaldada, kuid siis tapetakse selle autor ja tema elukaaslane. Mõrvarelvalt leitakse Lisbeth Salanderi sõrmejäljed. Järgneb veel üks mõrv, mida on samuti võimalik seostada Lisbethiga. Blomkvist ei usu Lisbethi süüd ja ta üritab temaga ühendust võtta. Tüdruk on aga jäljetult kadunud ning samal ajal, kui politsei teda tõenäolise mõrvarina otsib, alustab ajakirjandus tema ohjeldamatut mustamist. Lisbeth pole siiski inimene, kes end kergesti lüüasaanuks tunnistab, ning algab mitmekihiline ja vastupandamatult põnev jaht.

Enda arvamus: Lugesin oma eelmisest arvamusest, et mulle meeldis see osa rohkem kui esimene. Nüüdseks on arvamus muutunud ja olen täiesti veendunud, et esimene osa oli parem. Kõigepealt algus venib ja tegevus ei taha kuidagi käima minna ja siis juhtub palju asju järsku ja korraga. Ma saan muidugi aru, et see venimine on täiesti õigustatav ja lõpuks annab see ikkagi emotsiooni ja tegelaste iseloomu hästi edasi, aga lihtsalt seda venimist oli natukene l i i g a palju. 
Tegelikult mulle ikkagi meeldis ja kiidusõnu jätkub rohkem. Ikka ja jälle pean ma kiitma tegelaskujusid, kes on tohutult värvikad ja omapärased. Loomulikult kogu lugu ise - sellist asja usutavalt kirjutada on ilmselgelt väga keeruline, kuid autor on sellega suurepäraselt hakkama saanud. Lisaks lihtsalt ühele krimikale, on selles raamatus ka palju peidetud tarkuseterasid, mis panevad mõtlema, kui sa oskad ridade vahelt lugeda.
Ja kuigi lugu ise on keeruline, on see kirja pandud üsna lihtsalt (siiski tõenäoliselt esimest korda lugedes võib natukene segaduses olla küll). Superhea.

Hinnang: 10/10


No comments:

Post a Comment