Tuesday, May 28, 2013

"Lucas" - Kevin Brooks

25.

Pealkiri: "Lucas"

Autor: Kevin Brooks

Leheküljed: 320

Raamatu tagakaanelt: 15aastane Caitlin elab koos isaga väikesel saarel Inglismaa rannikul. Tüdruku ema on aastaid tagasi hukkunud autoõnnetuses, milles isa tunneb ennast süüdi ning püüab osutada tütrele seda suuremat tähelepanu. Süümepiinad ja loomekriisid tõukavad teda aga sagedasti viskiklaasi poole. Caitlinile jääb silma saarele saabunud ilus ja tark isemoodi vagabund Lucas, kes ei tea oma päritolu. Mitte kõik ei jaga Caitlini arvamust Lucasest. Poisi tabamine ja minemakihutamine saab saarel nii mõnegi eesmärgiks ja kinnisideeks.

Enda arvamus: See on hea näide sellest, et noorsooromaane võib kirjutada ka tohutult hästi ja ka nendel võib olla mingi sügavam sisu.
See raamat peegeldab elu nii ehedalt. Kuidas ühiskond ei salli neid, kellest nad aru ei saa, neid, kes on teistmoodi... ja kuidas mõnikord on ainult üks (või polegi kedagi), kes neid inimesi mõistaks või vähemalt üritaks mõista. Lugu ise on äärmiselt kurb, aga selle taga peituv mõte veelgi kurjem, sest see on ju reaalsus, meie igapäevaelu.
Ma soovitan seda raamatut kõigile, hoolimata vanusest, sest lapsevanemaid võib see aidata mõista oma last ja noori teisi noori.

Hinnang: 10/10


No comments:

Post a Comment