Tuesday, May 28, 2013

"Caretta caretta" - Paulus Hochgatterer

26.

Pealkiri: "Caretta caretta"

Autor: Paulus Hochgatterer

Leheküljed: 160

Raamatu tagakaanelt: Raamat «Caretta caretta» eest sai autor 2000. aastal Austria noorsookirjanduse preemia. Ta suudab lastepsühhiaatrina usutavalt kujutada muserdatud psüühikaga noorte heidikute elu.
Romaani 15aastane peategelane Dominiki teenib raha oma keha müümisega. Tema igapäevased juhtumised tunduvad teistele seiklustena. Põnev lugu areneb nagu road-movie ja lõpeb ühe tegelase surmaga.

Enda arvamus: Ma tahtsin väga selle raamatu sisu edasi anda oma sõnadega, kuid vahtisin tuimalt kümme minutit tühja kasti ega osanud midagi kirjutada. Nüüd hakkan vaikselt mõistma, et sellel raamatul ei olnud erilist sisu. Võib-olla olen ma nii harjunud, et raamat algab kuskilt punktist ja lõppeb kuskil punktis. Kogu vahepeale osa on justkui tee, mis sinna lõpp-punkti viib. Sellel raamatul ei olnud minu meelest mittemingisugustki asja, kuhu see oleks pidanud välja jõudma. Just sellepärast tundus see mulle jällegi kavaldamisena: omapärane kirjutusstiil, veidrad tegelased ja olukorrad, maagiline Caretta caretta... Kõik see loob mulje heast ja omapärasest raamatust (ja võidab ka ilmselgelt preemiaid) aga puudu on justnimelt sisu, tuum.

Hinnang: 5/10


No comments:

Post a Comment