Wednesday, September 5, 2012

"Egiptimaa (1.osa)" - Nele Siplane

79.

Pealkiri: "Egiptimaa (1.osa)"

Autor: Nele Siplane

Leheküljed: 176

Sisu: Teekond püramiidide maale on olnud teekond unistuste, aga ka iseenda juurde. See tee sai alguse, kui inglise filoloogia viimase kursuse tudengina reisibüroos töötades Egiptusesse jõudsin, aga see võis ka alata juba lapsepõlveunistustes igavesest suvest, Tutanhamoni kuldehetest ja kummalistest rahvariietest.
Eluteekond siinpool maakera on kestnud viis aastat, õlg õla kõrval abikaasa Mohamediga, egiptlasega, moslemiga, saatjateks meie lapsed Nadiin ja Omar. Eestlasena egiptlaste seas, moslemina moslemite hulgas kutsun nüüd teidki selle tegeliku elu loori taha piiluma, kuhu ise kunagi nii väga kiigata tahtsin, et kummutada eelarvamused ja avardada maailma veelgi.

Enda arvamus: Mina, kui tuntud ühiskonna kritiseerija, lugesin seda tõepoolest suu lahti. Ma ei ole ise usklik (mul on mingid oma uskumused, aga üldiselt ma siiski usklik pole) ja sellepärast üllatas mind tõeliselt, et selline usk võiks mulle peale minna. Aga läks! Kogu Egiptuse ühiskonnakorraldus, traditsioonid ja kõik muu, tundusid mulle peaaegu ideaalsetena. Naised austavad oma mehi ja mehed austavad oma naisi. Inimesed austavad üksteist! Ja mitte välimuse, vaid sisemuse järgi. Ma võiksin seda riiki selle raamatu põhjal veel tuhandel moel kiita, aga soovitan siiski kõigil (eelarvamusteta usu suhtes) endal see raamat läbi lugeda. Tegu ei ole ju välismaalase mõtetega, vaid autoriks siiski Eesti neiu.

Hinnang: 10/10


2 comments:

  1. Aitäh arvustuse eest ja tore, et meeldis! nele

    ReplyDelete