Saturday, August 30, 2014

"Apteeker Melchior ja timuka tütar" - Indrek Hargla

67.

Pealkiri: "Apteeker Melchior ja timuka tütar"

Autor: Indrek Hargla

Leheküljed: 432

Raamatust: Tallinn anno Domini 1422. Apteeker Melchiori kriminaalromaanide sarja järjekordse romaani sündmustiku keskmes on kaks keskaegset tallinlannat – nooruke timuka tütar Wibeke Bose ja kaupmeheproua Else Werdynchusen. Nad mõlemad on linnarahva seas pisut tõrjutud; üks seepärast, et tema isa on timukas, teine sellepärast, et on võõramaalane ja valitseb oma majapidamist võimukamalt, kui teistel Tallinna prouadel kombeks.

Neid seob aga üks mõistatuslik noormees Steffen, keda Wibeke põetab ja kes hiljem satub elama emand Else majja. Steffenit on tahetud tappa ja ta on kaotanud oma mälu, ta ei mäleta ei oma vanemaid, ei nime ega põhjust, miks ta Tallinnasse on tulnud. Ja ta ei tea ka oma raevuka vaenlase nime, kes teda halastamatult jahib, tappes kõik, kes Steffeni saladuse kohta midagi teada võivad. Melchior käib aga visalt nähtamatu mõrtsuka jälgedel...

Arvamus: Järjekordselt väga-väga põnev osa. Suurepäraselt vaimukad tegelased, ootamatud sündmused ja ootusärevus. Kahtlemata on tegu üleüldse parimate krimikatega, mida ma lugenud olen. Lõpplahendus on ootamatu ja mõistatamist on igaühele küllaga.
Kindlasti kavatsen ka järgmised osasid lugeda.

Hinnang: 10/10


No comments:

Post a Comment