Tuesday, July 29, 2014

"Varjumaa" - Alyson Noel

57.

Pealkiri: "Varjumaa"

Autor: Alyson Noel

Leheküljed: 360

Raamatust: Ever ja Damen on veetnud koos lugematul hulgal eelmisi elusid ning saanud võitu maailma süngeimatest vaenlastest, et igavesti koos olla. Aga just siis, kui nende kauaoodatud saatus viimaks käeulatusse jõuab, tabab Damenit võimas needus, mis võib kõik hävitada. Nüüd võib ainult üks käepuudutus või õrn suudlus tuua kohemaid kaasa surma ja pagendada Dameni Varjumaale. Püüdes meeleheitlikult Damenit needuse küüsist päästa, süüvib Ever võlukunsti ning abi saabub ootamatust allikast – Jude’i-nimeliselt surfarilt.
Kuigi Ever ja Jude on alles äsja kohtunud, tundub poiss kummaliselt tuttav. Ever on küll lubanud Damenile surmatunnini truu olla, kuid teda köidab ka Jude – võlukunstioskuste ja salapärase minevikuga populaarne rohesilmne poiss. Ever on alati uskunud, et Damen on tema hingesugulane ja ainus tõeline armastus ning seda usub ta endiselt. Aga kui Damen tõmbub eemale, et neid päästa, saavad Ever ja Jude üha lähedasemaks ning see paneb Everi armastuse Dameni vastu proovile...
Lisaks romaanidele „Igavesti“ ja „Sinine kuu“ on Alyson Noëlilt ilmunud veel seitse raamatut. Ta elab Californias Laguna Beachil ning töötab järgmise Surematute sarja raamatu kallal.

Arvamus: Mul on kõik sedasorti noortekate sarjad peas sassis ja iga kord, kui uut osa lugema hakkan, pean päris korralikult ajusid pingutama, et midagi aru saada. Konkreetne sari ei ole minu jaoks algusest peale midagi erilist olnud. See on just midagi sellist, mida sa ei suuda lugemata jätta, kuid siis pööritad oma ette silmi ja naerad. Kui tobe! Kõik tegelased on pisut kiiksuga ja napakad ning minu arvates ka üsna naiivsed ja rumalad. Teismeliste igavene armastus (mis alati paarikümne lehega kuidagi ära hajub, kergelt purustatav on) pakub ka alati nalja.

Hinnang: 5/10

pilt: rahvaraamat.eeNo comments:

Post a Comment