Monday, July 7, 2014

"Surmav arsenal 1.osa: Luude linn" - Cassandra Clare

56.

Pealkiri: "Surmav arsenal 1.osa: Luude linn"

Autor: Cassandra Clare

Leheküljed: 413

Raamatust: Kui viieteistkümneaastane Clary Fray läheb oma kodulinnas New Yorgis klubisse nimega Pandemonium, satub ta seal mõrva tunnistajaks – ja selle mõrva sooritavad kolm teismelist, kes on kaetud kummaliste tätoveeringutega ja kel on kaasas imelikud relvad. Ja siis haihtub surnukeha jäljetult õhku. Politsei kutsumisel pole erilist mõtet, kui selgub, et keegi peale Clary mõrvareid ei näe ning sellest, et inimene on surnud, pole jälgegi, isegi mitte veretilgakestki maas. Ja kas see, kes suri, oli üldse inimene?

Nii kohtub Clary esimest korda varjuküttidega, sõdalastega, kes on pühendunud Maa deemonitest vabastamisele. See on ka tema esimene kohtumine Jace'iga, noormehega, kes näeb välja nagu ingel ja käitub nagu kaabakas. Peagi kistakse Clary Jace'i maailma, kui tüdruku ema kaob ning teda ennast ründab deemon. Kuid miks peaksid deemonid üldse Clary ja tema ema vastu huvi tundma? Ja miks Clary varjukütte näeb? See küsimus huvitab paljusid…

Arvamus: Eks see tundus kohe algusest peale selline väga tuttava sisuga lugu ja ega ma ka palju ei eksinud. Jälle on kohal pahad deemonid ja head sõdalased, kes ainult 15-16aastaselt suudavad igasuguseid elukaid paljakäsi tappa, aga seevastu on raamat hästi kirjutada ja ka imekombel hästi tõlgitud. Kergelt naljakas, mõnusate tegelastega (kelle omavaheline seotus on liiga läbinähtav) ja aeg-ajalt ka kergelt närvekõdivat.
Kavatsen ka teised osad läbi lugeda.

Hinnang: 8/10


No comments:

Post a Comment