Monday, August 19, 2013

"Söö, palveta, armasta" - Elizabeth Gilbert

54.

Pealkiri: "Söö, palveta, armasta"

Autor: Elizabeth Gilbert

Leheküljed: 380

Raamatu tagakaanelt: See raamat on ühtaegu füüsiline teekond, vaimne otsimisretk ja reisimälestus. Autor, kes tundis, et ta elu on tupikusse jõudnud, otsustas minna seda muutma. Itaaliast otsis ja leidis ta naudinguid ja köögimõnusid, Indias õppis mediteerima ning Indoneesias sensuaalsust ja vaimset tervenemist.
Lugejal on võimalik rännata koos autoriga ja jälgida, kuidas segaduses, vaimselt ja hingeliselt kurnatud naisest saab noorenenud, enesekindel ja armunud naine.

Enda arvamus: See on ilmselt üks enim välja laenutatud raamatuid raamatukogus ja sellepärast olin väga õnnelik, kui järg üks kord minuni jõudis.
Igatahes läks see mulle väga hinge. Väga vähesed raamatud on kirjutatud nii lihtsalt ja ausalt ning seejuures panevad sind mõtlema ja puudutavad sügavalt. Gilberti stiil on nii mõnusalt vaba ja hetkeks ei teki sellist "oh-nii-igav-miks-see-niimoodi-venib" tunnet.
Ka sisu pani mind tugevalt mõtlema, sest ma tean, mis tunne on depressioonis olla ja ma tõeliselt imetlesin Elizabethi, sest tema tõesti tahtis sellest kohutavast olukorrast välja tulla ja tegi selleks omalt poolt kõik. Selline inimene olla on kahtlemata imeline, sest iga üks sellega hakkama ei saa.
Itaalia osa muudab raamatu huvitavaks ka neile, kes eriti vaimsest elust huvitatud pole. India ja Indoneesia sobivad minusugustele, kes ennast ja oma usku alles otsivad.

Hinnang: 10/10


No comments:

Post a Comment