Saturday, July 27, 2013

"The Hunger Games" - Suzanne Collins

44.

Pealkiri: "The Hunger Games"

Autor: Suzanne Collins

Leheküljed: 454

Raamatu tagakaanelt: In a dark vision of the near future, twelve boys and twelve girls are forced to appear in a live TV show called the Hunger Games. There is only one rule: kill or be killed.
When sixteen-year-old Katniss Everdeen steps forward to take her sister´s place in the Hunger Games, she sees it as a death sentence. But Katniss has been close to death before. For her, survival is second nature.

Enda arvamus: Ostsin selle raamatu oma kinkekaardi eest ja see oli täiesti äkkotsus. Lihtsalt tahtsin oma inglise keelt proovile panna, sest olen ikka naeruväärselt vähe raamatuid inglise keeles lugenud ja ometigi olen keelt õppinud nüüdseks kaheksa aastat. Alguses mõtlesin küll, et äkki jäävad mõned kohad arusaamatuks, aga ei, kõigest sain aru. Raamat on kirjutatud nii lihtsas inglise keeles, et tekib küsimus, kas autori sõnavara on väike (või on minu inglise keele oskus parem, kui ma arvasin). Igal juhul ma pean tunnistama, et mulle väga-väga meeldis ja ma isegi üllatusin, sest "Näljamängudest" oli juba nii palju juttu varem olnud, et pidasin seda uueks "Videvikuks", aga mulle meeldis see ikka tohutult palju rohkem kui "Videvik".
Lugu ise oli tegelikult üsna ettearvatav, aga selle ma annan andeks, sest sellist raamatut kuidagi muud moodi kirjutada ei ole just kõige lihtsam. Tegelased olid vinged ja üle pika aja mulle tõesti meeldis naispeategelane, kes jättis mulle tõesti targa ja hea mulje. Lõpetuseks pean ma mainima, et minu arvates oli film ka väga hea.
Kindlasti kavatsen ka võrdluseks eesti keeles lugeda.

Hinnang: 10/10

Pilt: apollo.ee

No comments:

Post a Comment