Thursday, July 4, 2013

"Keha" - Stephenie Meyer

38.

Pealkiri: "Keha"

Autor: Stephenie Meyer

Leheküljed: 752

Sisu: Melanie Stryder keeldub haihtumast. Meie maailma on vallutanud seninägematud vaenlased. Inimesed muutuvad nende sissetungijate kestadeks, nende meeled allutatakse, sellal kui kehad jäävad puutumata ning jätkavad oma elu pealtnäha endiselt. Enamik inimkonnast on alistatud. Kui Melanie, üks vähestest allesjäänud mässajatest, kinni võetakse, on ta kindel, et see on tema lõpp. Rändajat, sissetunginud «hinge», kes sai Melanie keha, hoiatati probleemide eest, mis kaasnevad inimkehas elamisega: rabavad emotsioonid, mälestused.
Aga üht probleemi ei osanud Rändaja oodata: et tema keha eelmine asukas keeldub oma meeltest lahti ütlemast. Rändaja uurib Melanie mõtteid, lootes avastada allesjäänud inimvastupanu asukohta. Selle asemel täidab Melanie Rändaja mõtted kujutluspiltidega mehest, keda Melanie armastab – Jaredist, end ikka veel varjavast inimesest. Võimetu end oma keha ihalustest eraldama, hakkab ka Rändaja igatsema mehe järele, kelle leidmine on talle ülesandeks tehtud. Kui Rändajast ja Melaniest saavad väliste jõudude mõjul vastu tahtmist liitlased, alustavad nad ohtlikke ja ebakindlaid otsinguid, et leida mees, keda nad mõlemad armastavad.

Enda arvamus: Olen palju kuulnud inimesi ütlemas, et selle raamatu algus on keeruline ja seetõttu pole nad edasi lugenud. Ma kirjutan seda sellepärast, et minu arvates on pooleli jätmine viga. Ka mina ei saanud esimest korda lugedes alguses päris kõigest aru (hetkel lugesin teist korda), aga mingil hetkel läheb lugu väga lihtsaks ja see raamat on lihtsalt läbilugemist väärt.
See on minu üks läbiaegade lemmikraamat, sest selles on kõik see, mida ma ühest heast raamatust otsin. See on hästi kirjutatud, see on põnev ja selles on armastust, psühholoogiat ja see kirjeldab suurepäraselt inimese olemust. Lisaks sellele on see kergelt loetav ja ei pea oma ajusid ragistama (kui algus välja jätta, kus kõik lihtsalt segane tundub).
Minu arvates on üllatav, et Stephenie Meyer võis pärast "Videviku" millegi sellisega välja tulla. Absoluutne armastus selle raamatu vastu!

Hinnang: 10/10


No comments:

Post a Comment