Friday, July 20, 2012

"Veidrad inglid" - Lili St. Crow

61.

Pealkiri: "Veidrad inglid"

Autor: Lili St. Crow

Leheküljed: 302

Sisu: Paps? Zombie. Ema? Ammu surnud. Mina? Noh, olge valmis kõige hullemaks. Pärisilm on jube koht. Küsige kas või 16-aastaselt orvult Dru Andersonilt, tüdrukult, kes on maha nottinud omajagu ilgeid tegelasi. Ta on relvastatud, ohtlik ning valmis esmalt tapma ja alles siis esitama küsimusi. Läheb aega, enne kui ta hakkab tegema vahet, keda saab usaldada ja keda mitte. Dru on alati olnud «veider». Lapsest saati on ta koos isaga linnast linna reisinud ja öös varitsevaid olendeid jahtinud – kummaline, aga üsna mõnus elu… kuni hetkeni, mil Dakota lumme mattunud väikelinnas näljane zombie tema kööki murrab ja kõik vastu taevast lendab.
Dru jääb üksi, ning nurka surutuna peab ta kabuhirmust hoolimata võtma kasutusele kõik teadmised, mida isa on talle õpetanud. Pärisilma olendid on otsustanud vastu rünnata ja sel korral on nad võtnud sihikule Dru. Väljavaated? Nullilähedased. Kui ta koiduni vastu ei pea, on mäng läbi… Dru Anderson ei karda pimedust. Aga ta peaks.

Enda arvamus: Esimese küsimuse tekitas kohe raamatu pealkiri. Ma ei suutnud seda mittemingil viisil sisuga seostada, mis tekitas tunde, et keegi on midagi valesti tõlkinud või ühe raamatu pealkirja kogemata teisele raamatule pannud.
Raamat ise sisupoolest oli üle keskmise. Üsna sarnane "Vampiiride akadeemiale" ja teistele sarnastele raamatutele, kus on palju üleloomulikke olendeid ja võitlus hea-kurja vahel. Ei midagi märkimisväärset, kuid midagi ei jäänud ka häirima, põnev mõnus ajaviide.

Hinnang: 7/10
No comments:

Post a Comment