Friday, July 27, 2012

"Peaaegu geenius ehk Schrödingeri kassi otsimas" - Helga Nõu

67.

Pealkiri: "Peaaegu geenius ehk Schrödingeri kassi otsimas"

Autor: Helga Nõu

Leheküljed: 240

Sisu: «Kui Aapo isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud...» Nende sõnadega algab Helga Nõu romaan «Peaaegu geenius».
Sündmustik ei toimu küll Lutsu ajal, vaid 100 aastat hiljem ja hoopis teisel maal, aga autor kirjeldab huumoriga nüüdisaega, kus ei puudu tegelased nagu Josef Totz, Raija Tellemar, Georg Aadniel Strahle ja Jaan Veider. Eesti soost peategelasele Aapole on pinnuks silmas tema perekonnanimi Einsten, mis erineb maailmakuulsast geeniusest Einsteinist ainult ühe puuduva «i» läbi. Nii on romaani kangelane ainult «peaaegu geenius».
Poiss kasvab meheks ja tutvub eluga, millel ei puudu ka oma sügavam dimensioon. Sellele viitab raamatu alapealkiri «Schrödingeri kassi otsimas». Autori sõnul ei ole teos mõeldud «eraldi ei noortele ega täiskasvanutele, vaid inimestele, jättes märkimata nende suuruse ja vanuse. Aga teadagi on tihti just väiksematel inimestel kõige suuremad ideed.

Enda arvamus: Ma ei saanud sellest raamatust suurt midagi aru ja minu jaoks ei mõjunud kogu see lugu absoluutselt usutavalt. Kuigi see "Kevade" sisse toomine oleks pidanud raamatut huvitavamaks (naljakamaks?) tegema, muutis see kogu loo veel kahtlasemaks ja nimed Josef Totz ning Raija Tellemar mõjusid pigem halanaljakalt.
Lisaks sellele ootasin ma kogu aeg, midagi hakkaks juhtuma, kuid ei hakanud.

Hinnang: 5/10


No comments:

Post a Comment