Tuesday, July 3, 2012

"Iseenda laps" - Airika Harrik

57.

Pealkiri: "Iseenda laps"

Autor: Airika Harrik

Leheküljed: 444

Sisu: «Ja kus su keha siis on?» nõudis ta. «Seal, eemal,» osutasin ma sinna, kus rabelevat ja sõimavat Jörgenit kinni hoiti. Vanake ei pööranud meile enam mingit tähelepanu ja hõljus üllatavalt kiiresti sinnapoole, kuhu ma just osutanud olin. Mõtlesin tol hetkel, et veel kuu aega tagasi poleks ma uskunudki, et minuga kunagi üldse midagi sellist juhtuda võiks – vaimud, Kuuhundid, Valvurid, Ülemiste Vanake, kuulsuste sarnased golemid...
Jube! Kuid nüüd olin ma ka ise selle maailma liige. Tagasiteed polnud ja see tundus isegi kuidagi loomulik. Raamatu «Iseenda laps» kangelanna, tavaline Tallinna koolitüdruk Annika seisab ühel hommikul kummaliste valikute ees. Enesele ootamatult naaseb ta oma sünnieelsesse aega, armub siniste juustega noormehesse, kes osutub vaimuks, võitleb müstiliste olenditega ning tema missiooniks saab päästa maailm läbi selle, et sünnitada …. iseennast.

Enda arvamus: Nägin, kui mingis saates tehti raamatu autoriga intervjuud ja üldse olen selle raamatu kohta eelnevalt nii palju head kuulnud. Pean tõdema, et tõepoolest oli hästi kihvt raamat! Algus mulle eriti ei meeldinud ja tundus üsna ettearvatav, aga iga lehega läks aina põnevamaks ning omanäolisemaks.
Mõned asjad tundusid küll ilmselged - näiteks, kuidas Annika ajas rännata sai või kelle abiga pidi ta iseenda sünnitama, kuid need olid sellised väikesed väikesed miinused, mis ei tundunud eriti olulised.
Raamat oli kohati naljakas ja kohati õudne ning kogu aeg põnev.
Tahan kindlasti teist osa lugeda!

Hinnang: 10/10
No comments:

Post a Comment