Tuesday, July 3, 2012

"Harry Potter ja saladuste kamber" - J. K. Rowling

58.

Pealkiri: "Harry Potter ja saladuste kamber"

Autor: J. K. Rowling

Leheküljed: 302

Sisu: Dursleyd käitusid sel suvel nii vastikult ja alatult, et Harry Potter ihkas kogu südamest tagasi Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli. Aga just siis, kui Harry oma kohvreid pakkis, sai ta hoiatuse kummaliselt olevuselt, kelle nimi oli Dobby ja kes ütles, et Harry naasmine Sigatüüka kooli põhjustab hirmsa õnnetuse.
Ja õnnetusi on tõesti tulemas. Harry teine õppeaasta Sigatüükas toob kaasa uusi katsumusi ja õudusi, nagu näiteks ülimalt edev mustade kunstide vastase kaitse õpetaja Gilderoy Lockhart, vaim nimega Mäuguv Myrtle, kes kummitab tütarlaste pesuruumis, ja Roni õe Ginny varjamatu jumaldav suhtumine. Kõik need aga jäävad tagaplaanile, kui koolis hakkavad toimuma saladuslikud sündmused ja keegi või miski hakkab õpilasi kiviks muutma.
 Kas see võib olla Draco Malfoy, Harry vana võistleja? Või on süüdlane hoopis Hagrid, kes kunagi mingi patu pärast koolist välja heideti? Ja kuidas õnnestub Harryl tõestada, et see ei olnud tema ise, nagu paljud õpilased kahtlustavad?

Enda arvamus: Ma armastan Harry Potteri kõiki raamatuid, kuid minu lemmikud on siiski 5-7 osa, sest nendel on mingi sügavam mõte sees. Sellegipoolest meeldib mulle rohkem lugeda esimesi osasid, sest need tekitavad kuidagi nii koduse tunde... väike Harry, väike Draco ja vastik Snape.
Ma ei oska Potterite kohta kunagi midagi halba öelda.
2010 aastal lugesin seda osa viimati. Minu arvamust siis saab lugeda siit.

Hinnang: 9/10No comments:

Post a Comment