Sunday, July 24, 2011

"Minu armsad luud" - Alice Sebold

55.

Pealkiri: "Minu armsad luud"

Autor: Alice Sebold

Leheküljed: 303

Sisu: Kui me kohtume raamatu peategelase Susie Salmoniga, on ta juba taevas. Vaadates alla sellest kummalisest uuest paigast, jutustab ta meile neljateistaastase tüdruku värske ja energilise häälega loo, mis on ühtaegu painav ja lootusrikas. Oma surmale järgnenud nädalatel jälgib Susie elu jätkumist ilma temata: kuidas tema koolikaaslased levitavad kuulujutte tema kadumisest; kuidas ta pere hellitab lootust ta elusalt leida ja kuidas ta mõrtsukas püüab jälgi peita.
Kui mööduvad kuud ilma vähimagi edasiminekuta, näeb Susie, kuidas kaotus ta vanemate abielu pahupidi pöörab, kuidas ta õde sunnib end olema tugev ja kuidas ta väikevend püüab taibata sõna "läinud" tähendust. Ja ta uurib paika nimega taevas - mis meenutab talle uhkete kiikedega kooliõue. Seal on nõustajad, kes aitavad uustulnukatel kohaneda, ja sõbrad, kellega tuba jagada. Mida iganes ta ka ei sooviks, kõik ta soovid täituvad - peale ta suurima soovi: olla uuesti Maa peal koos oma lähedastega.

Enda arvamus:
Väga õpetlik lugu ja mitte ainult sellesmõttes, et kunagi ei tasu mingite meestega kuhugi kaasa minna, vaid ka sellesmõttes, et mis saab perekonnast peale lähedase surma. Ja mulle meeldis see lugu väga. Meeldis see, et peaaegu kõik tegelased olid peategelased. Meeldis lõpp. Jah kõik vist meeldis. Peaks filmi ka ära vaatama.

Hinnang: 10/10

2 comments:

  1. Mina lugesin ka kõigepealt raamatut ja alles seejärel vaatasin filmi. Film oli väga erinev sellest, milline pilt mulle raamatut lugedes kujutlusse kerkis. Filmis oli kõik kuidagi ülepaisutatud ja dramaatiline, kuigi faktid klappisid raamatuga hästi.

    ReplyDelete
  2. Raamat oli kordades parem filmist!

    ReplyDelete