Thursday, June 12, 2014

"Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus" - Indrek Hargla

48.

Pealkiri: "Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus"

Autor: Indrek Hargla

Leheküljed: 287

Raamatust: Tallinn anno Domini 1419. Kolm inimest on näinud Rataskaevu tänavas viirastust ja pärast on nad leitud surnuna. Mis ühendab neid kolme – tornipealikku, prostituuti ja flaami maalikunstnikku – kummitava majaga Rataskaevu tänavas, kus aastakümneid tagasi olla toimunud hirmsad mõrvad? Kui apteeker Melchior leiab tolle kurja kuulsusega Unterraineri maja eest tundmatu hulguse kastreeritud laiba, asub ta uurima, mis siis tegelikult selles majas kunagi sündis ja kas tõesti võivad mineviku viirastused oma piinade eest kätte maksta elavatele.

Samal ajal sureb Pirital vaga kaupmees Bruys, kes oli pühendanud oma elu uue kloostri rajamisele. Nähtamatute niitidega näivad kõik need sündmused seotud olevat, ent tõde võib olla uskumatum ja õudsem, kui kõik legendid. Mõistatuse lahendamine viib Melchiori ka Pirita kloostrisse, lõbumajja ja vana eesti soost nõidade juurde, kuni lõpuks peab ta silmitsi seisma Rataskaevu viirastuse endaga.
Tegemist on teise osaga Indrek Hargla gooti kriminaalromaanide sarjas, milles keskaegse Tallinna mõrvu lahendab apteeker Melchior.

Arvamus: Kahjuks ei olnud raamatukogus esimest osa, seega pidin lugemist alustama teisest osast, kuid sellest polnud midagi, sest osad pole eriliselt omavahel seotud. Tegu oli nii põneva kui ka humoorika krimikaga vanast Tallinnast. Tegelased olid vinged ja omanäolised. Tundus nagu oleks apteeker Melchior olnud ainus mõistusega inimene kogu linnas. Eriti meeldisid ajaloolised kirjeldused ja faktid. Kavatsen lugeda kindlasti ka teisi osasid.

Hinnang: 10/10


No comments:

Post a Comment