Saturday, May 5, 2012

"Ma tean, mida sa mõtled" - Lillian Glass

43.

Pealkiri: "Ma tean, mida sa mõtled"

Autor: Lillian Glass

Leheküljed: 264

Sisu: Inimeste mõistmise nelja märgisüsteemi kasutamine, et täiustada oma elu.
«Inimeste lugemise» terviklik, lihtsalt järgitav metoodika. Oskus inimestest aru saada, tähele panna ning tõlgendada nende varjatud vihjeid, on tohutu eelis peaaegu kõiges, mida sa teed, alates kodusest ja armuelust kuni su töise tegevuseni välja. Psühholoog, suhtlemisekspert ja menuraamatute autor dr Lillian Glass tutvustab terviklikku juhendit, mis suudab õpetada igaühe inimestest aru saama. Selles raamatus jagab autor lugejaile juhiseid oma murrangulisest programmist, mis põhineb neljal suhtluskoodil, s.o inimestest aru saamine hääle-, kõne-, näoilme- ja kehakeelemärkide põhjal, ning mis on aidanud dr Glassi kõigilt elualadelt pärit kliente. Eriti oluline on nende märgisüsteemide tõlgendamine siis, kui sa kavatsed kellegagi kohtama minna, abielluda, kedagi tööle võtta või ise tööle asuda. Dr Glass annab ülevaate väga mitmekesistest vihjetest, alates keelepeksust ja pidevast kaeblemisest kuni vahele segamise ja võltsnaeratusteni, jalgade lohistamisest inimesele omase sõnastusviisini, žestidest riietumisstiili ja enda eest hoolitsemiseni. Pärast seda, kui autor on lugeja suunanud läbi töötama nelja märgisüsteemi kontrollküsimused, näitab ta neile, kuidas määratleda, missugusesse neljateistkümnest erinevast isiksusetüübist uuritav inimene kuulub. Raamatus on küsimustikke, spetsiaalseid harjutusi ning lugusid dr Glassi tööst klientidega, mis aitavad lugejail teha paremaid valikuid igas eluvaldkonnas.

Enda arvamus: Kuna ma olen inimesi alati väga hästi mõistnud, huvitas mind väga, mida see raamat suudab mulle juurde õpetada. Juba esimesed peatükid üllatasid mind. Tegelikult küll sellega, et need kirjeldasid inimeste mõistmist just nii nagu ma olen alati arvanud, et see on.
Üks naljakas asi oli selle raamatu juures see, et ma koguaeg ootasin, et millal hakkab pihta "õpetamine", kuidas inimestest aru saada, aga seda ei juhtunudki. Ometigi, kui raamatu olin läbi lugenud, mõistsin taas mõningaid asju paremini ja sain aru, et tegelikult oli autor kõik ära rääkinud, mida vaja teada on.
See raamat on kindlasti abiks inimestele, kes ei suuda aru saada, mida inimesed nendest arvavad või üldse mõtlevad.

Hinnang: 9/10


No comments:

Post a Comment