Tuesday, December 13, 2011

"Uhkus ja eelarvamus" - Jane Austen

88.

Pealkiri: "Uhkus ja eelarvamus"

Autor: Jane Austen

Leheküljed: 360

Sisu: Käesolevas raamatus hargnevad sündmused kulgevad vana läbiproovitud skeemi järgi, mis on end sajandite vältel õigustanud.
Kangelannal on valida mitme pealtnäha kõlbliku džentelmeni vahel. Valik toimub vähemsoovitavate kandidaatide järkjärgulise mahakandmise meetodil, aga mitmete üllatustega, nii et viimased saavad lõpuks esimesteks ja vastupidi.
Kangelanna langeb algul eksiarvamuste ohvriks, vabaneb neist mitmete kibedate läbielamiste hinnaga, saavutab sisemise küpsuse ja viib kampaania edukalt lõpule.
Jane Austen jälgib oma kangelannasid ja kangelasi iroonilisel pilgul, aga suhtub üsna tõsiselt niisugustesse elu põhinõuetesse nagu perekonnaõnn, ühiskondlik tunnustus ja varanduslik kindlustatus.

Enda arvamus: Kõigepealt nägin ma filmi ja mul tekkis kohe soov raamatut lugeda. Raamat oli Suurepärane suure algus tähega ja ma imestan, et ma pole seda varem avastanud. Ah, ma usun, et inimesed on juba ammu ära öelnud kõik, mis selle raamatu kohta öelda annab. See on täpselt selline lovestory, mis mulle peale läheb. Videvik tundub selle kõrval paroodia.

Hinnang: 10/10

No comments:

Post a Comment