Friday, November 4, 2011

"Minu Eesti 2" - Justin Petrone

76.

Pealkiri: "Minu Eesti 2"

Autor: Justin Petrone

Leheküljed: 352

Sisu: Oli 2003. aasta. Põhjamaa serval pesitsevas väikeses Eestis puhusid muutuste tuuled: tuli otsustada, kas liituda Euroopa rahvastega. Kohale oli jõudnud ka tarbimishulluse ja kinnisvarapalaviku torm. Skandinaavia rahameeste toel tõotas see tõmmata lina üle sotsialistliku majanduse laiba ning muuta kõik säravaks ja uueks.
Sellal, kui Eesti vaagis oma tulevikku sädeleva lääne vastse liikmena, maadlesin mina enda saatusega. Põhja-Euroopa oli mind peibutanud kalliskiviliku veetlusega, ent nüüd pidin tegelema tehtud otsuse tagajärgedega. Olin kui kits kahe heinakuhja vahel: mind sikutasid edasi-tagasi mu suure ameerika-itaalia perekonna vajadused ja maa, mille «metsarahvaga» oli keeruline sõbruneda. Päevad kahanesid rusuvalt lühikeseks ja asendusid põhjamaiste öödega ning mu peas kestis tormiline vaidlus saatuse ja vaba tahte vahel. Olin 23, värske abikaasa, peatne isa. Kas seda kõike olingi ma tahtnud?
Justin Petrone

Enda arvamus: See raamat ajas mind nii tohutult naerma ja pani ka mõtlema, et tõesti meie, eestlased, olemegi üsna veider rahvus tegelikult. Kui keegi välismaa kirjasõber mulle peaks külla tulema, siis annaksin talle hea meelega selle raamatu lugemiseks, sest see tutvustab Eestit palju paremini, kui meie oma rahvuseepos, millest mina näiteks mitte midagi aru ei saa.

Hinnang: 10/10

No comments:

Post a Comment