Friday, November 4, 2011

"Inetud" - Scott Westerfeld

78.

Pealkiri: "Inetud"

Autor: Scott Westerfeld

Leheküljed: 415

Sisu: «Inetud» jutustab maailmast, kus kõik kuueteistkümneseks saavad noored opereeritakse välimuselt täiuslikuks. Raamatu peategelasel Tallyl hakkab see tähtis hetk kätte jõudma ning ta ootab seda õhinal. Pealegi elab tema parim sõber juba seda imelist, lõbusat ja muretut elu, kus üks pidu järgneb teisele ja ümberringi on ainult ilusad inimesed.
Siis aga kohtub Tally Shayga, kes suhtub sellesse kõigesse hoopis teisiti. Shay kutsub teda koos endaga Varemetesse, kus elavad inimesed, kes ei taha Muutust läbi teha. Tally keeldub, kuid sellegipoolest viiakse ta ülekuulamisele asutusse, mille olemasolu ta enne ei kahtlustanudki. Ta peab valima – ta kas läheb Varemetesse ja reedab Shay ning sealsed asukad, või temast ei saa kunagi Ilusat. Tally otsus muudab igal juhul tema elu jäädavalt.

Enda arvamus: Mulle meeldis raamatu idee, põhimõte, point, kuidasiganes seda ka nimetada. Kuigi enamus sellest oli ettearvatav, meeldis mulle väga lõpp (sest mulle üleüldse meeldivad lahtised-lõpud) ja kokkuvõtteks oli see tõesti päris hea raamat.

Hinnang: 7/10


No comments:

Post a Comment