Monday, July 18, 2011

"Keha" - Stephenie Meyer

48.

Pealkiri:
"Keha"

Autor: Stephenie Meyer

Leheküljed: 752

Sisu: Melanie Stryder keeldub haihtumast. Meie maailma on vallutanud seninägematud vaenlased. Inimesed muutuvad nende sissetungijate kestadeks, nende meeled alistatakse, sellal kui kehad jäävad puutumata ning jätkavad oma elu pealtnäha endiselt. Enamik inimkonnast on alistatud. Kui Melanie, üks vähestest allesjäänud mässajatest, kinni võetakse, on ta kindel, et see on tema lõpp. Rändajat, sissetunginud hinge, kes sai Melanie keha, hoiatati probleemide eest, mis kaasnevad inimkehas elamisega: rabavad emotsioonid, mälestused.
Aga üht probleemi ei osanud Rändaja oodata: et tema keha eelmine asukas keeldub oma meeltest lahti ütlemast. Rändaja uurib Melanie mõtteid, lootes avastada allesjäänud inimvastupanu asukohta. Selle asemel täidab Melanie Rändaja mõtted kujutluspiltidega mehest, keda Melanie armastab - Jaredist, end ikka veel varjavast inimesest. Võimetu end oma keha ihalustest eraldama, hakkab ka Rändaja igatsema mehe järele, kelle leidmine on talle ülesandeks tehtud. Kui Rändajast ja Melaniest saavad väliste jõudude mõjul vastu tahtmist liitlased, alustavad nad ohtlikke ja ebakindlaid otsinguid, et leida mees, keda nad mõlemad armastavad.

Enda arvamus: Olin juba täiesti kindel, et Meyer ei oska raamatuid kirjutada, aga kui ma seda lugesin, siis pidin oma sõnad tagasi võtma. Algusest ei saanud ma küll midagi väga aru, aga kui hakkasin aru saama.. siis lugesin selle lihtsalt korraga läbi ja hiljem ei suutnud teistele tegevustele keskenduda, mõtlesin ainult sellest loost. Väga väga super.

Hinnang: 10/10

No comments:

Post a Comment